Новини онкології

Біжіть до онколога

онкологія
Preview

Сімейний лікар може направити до потрібного фахівця

Онкологію можна вилікувати, якщо виявити захворювання на ранніх стадіях. Для того, щоб не пропустити початок розвитку і прогресування недуги, лікарі настійно рекомендують перевіритися, адже рак можна ефективно вилікувати на 1-2 стадіях розвитку. Про це розповів уролог, онколог і онкохірург вищої категорії мережі клінік "Добробут" Олександр Стаховський, який також перерахував симптоми, що сигналізують про початок хвороби, передає ТСН.

Зазначається, що перші "дзвіночки" можна пропустити повз увагу і не надати їм значення.

Одними з них є шкірні зміни.

Онкологичесие захворювання не даремно називають підступними, адже спочатку людина не відчуває болю і чого-небудь незвичайного. Однак першими симптомами раку може стати поява на тілі будь-яких ущільнень, вузликів, виразок і почервонінь, різко змінили своє забарвлення і розміри родимки (потемніли і збільшилися). При виявленні таких змін необхідно терміново звернутися до дерматолога.

Втрата ваги також може стати буревісником біди.

Якщо людина різко і без причини втрачає у вазі, це також один з найважливіших ознак про початок хвороби. Онкохірург заявив, що незрозуміла втрата більш ніж на 5 кілограм є приводом для занепокоєння, бо може бути ознакою раку стравоходу, підшлункової залози, шлунка або легені.

онкологія