Неврологія

Новини неврології

Хто такий софролог і коли його кликати на допомогу

загальні новини неврологія терапія
Preview

Хто такий софролог і коли його кликати на допомогу

(Частина перша. Початок)

 

Харків’янка Ольга Пелехова-Ложьє четвертий рік мешкає в Парижі. Невролог із 20-річним досвідом, кандидат медичних наук, доцент, вона у Франції працює як дипломований софролог. Серед української аудиторії про софрологію знають одиниці, і не дивно: в нашій країні такої практики немає. Ольга розповість про цю науку і в яких випадках методи софрологіі стають альтернативою пігулкам.

sofr.png  

Зараз – добре, завтра – буде краще

 

Ольго, поясніть суть софрології, ніби Вам доводиться спілкуватися з п’ятирічною дитиною.

– Це контроль над своїми емоціями, думками та діями. Для прикладу: не можна накопичувати погані думки, адже вони занурюють нас у стан смутку та страждань, до того ж емоції, що не виплеснуті, залишаються м'язовими затисками в тілі. Софрологія пропонує комплекс фізичних вправ із контрольованим диханням, завдяки яким тіло розслабляється, а також спеціальні техніки, які повертають позитивне налашування та віру в себе – ми відчуваємо задоволення від життя і комфорт. Цей стан французькою називається bien-être.

 

Як навчаєте контролювати свої емоції?

Софрологія вчить забути невдачі та стереотипи, а спиратися на свій позитивний досвід, переносячи його в майбутнє. Скажімо, недовірливий студент складає іспит, або сором'язлива дівчина приходить на побачення. Від страху студент забуває вивчений матеріал, дівчина не може розслабитися –  неадекватно сміється. Виходить, емоції й негативний досвід заважають їм досягти бажаного результату. Софрологія допомагає з цим впоратися.

 

Чим софрологи відрізняються від психологів?

– Психолог корелює форми поведінки, звертаючись до минулого, а софролог не копирсається глибоко, не розбирає дитячі травми й образи. Ми працюємо тут і зараз із проекцією на майбутнє. Наша настанова: сьогодні – добре, завтра – буде краще. У середньому клієнта ми супроводжуємо за одним протоколом до трьох місяців. Психолог може працювати над проблемою роками.

 

Ідете за прискореною програмою?

–  Ні, ні. Із психологами вирішуємо різні завдання, у нас якраз партнерські відносини. Також софрологи працюють у парі з лікарями. До нас приходять із болями незрозумілого походження, безсонням, депресією, невмінням будувати стосунки, страхом публічного виступу та іншими складними ситуаціями або за підготовкою до іспитів, змагань, пологів. Софролог, якщо проблема поза його компетенцією, направляє до психолога або лікаря. Але мої межі, як лікаря-невролога з практикою, ширше: я сама можу поставити діагноз і порекомендувати пігулки.

 

– Як софролог, Ви працюєте нещодавно, хто Ваші пацієнти, з якими проблемами звертаються?

– У вересні я закінчила Institut de Formation à la Sophrologie, відкрила свій кабінет у Парижі, але ще паралельно з навчанням стала давати консультації у скайпі та продовжую це робити зараз. Поки маю близько 300 годин сеансів терапії. Звертаються до мене за допомогою люди, які втратили віру в себе на якомусь етапі життя, з синдромами емоційного вигорання (burnout) і вираженої втоми, з порушенням сну і легкими депресивними станами, з постійними головними і м'язовими болями, з розсіяним склерозом (тут ми сприймаємо хворобу як даність і вчимося жити повноцінно). Для кожного клієнта я підбираю відповідний протокол, тому що софрологія, як і будь-яка інша наука, використовує стандарти.

Далі буде…

 

Розмову вела 

Ольга Скрипкіна 

загальні новини неврологія терапія